Heat 1 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 3 12 HEWITT Jessica CAN 1:36.346 Q
2 1 47 ITO Ayuko JPN 1:36.440 Q
3 4 33 LAJTOS Szandra HUN 1:36.543
4 2 79 VLASOVA Safiya UKR 1:37.930
Heat 2 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 4 46 SAKAI Yui JPN 1:33.302 Q
2 1 85 SCOTT Emily USA 1:33.406 Q
3 5 27 STANLEY Alex GBR 1:33.973
4 2 9 GEORGIEVA-NIKOLOVA Marina BUL 1:34.081
5 3 38 VIVIANI Elena ITA 1:37.222
Heat 3 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 1 55 SHIM Suk Hee KOR 1:34.200 Q
2 2 1 JUNG Julie AUS 1:34.364 Q
3 5 57 SEREIKAITE Agne LTU 1:34.463
4 4 73 EVTEEVA Nina RUS 1:34.572
5 3 64 MALISZEWSKA Natalia POL 1:37.033
Heat 4 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 5 18 LIU Qiuhong CHN 1:32.558 Q
2 2 72 BORODULINA Tatiana RUS 1:32.784 Q
3 3 39 MAFFEI Cecilia ITA 1:32.838
4 4 58 VAN KERKHOF Yara NED 1:33.067
5 1 29 WITT Elisabeth GER 1:35.052
Heat 5 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 2 14 MALTAIS Valerie CAN 1:33.724 Q
2 5 19 FAN Kexin CHN 1:33.797 Q
3 1 76 BODOVA Tatiana SVK 1:33.993
4 4 49 MOTOVA Xeniya KAZ 1:34.850
5 3 6 PATSOVA Gergana BUL 1:35.198
Heat 6 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 5 53 PARK Seung-Hi KOR 1:34.361 Q
2 4 44 SHIMIZU Sayuri JPN 1:34.441 Q
3 1 50 SIMONOVA Inna KAZ 1:35.197 ADV
4 2 66 SZWAJLIK Magdalena POL 1:36.316
PEN 3 61 VAN RUIJVEN Lara NED PEN
Heat 7 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 3 20 WANG Meng CHN 1:32.623 Q
2 1 62 TER MORS Jorien NED 1:32.695 Q
3 2 30 PRIEBST Christin GER 1:33.409
4 4 71 STEPANOVA Lia RUS 1:34.197
1 3 12 HEWITT Jessica CAN 1:36.346 Q
2 1 47 ITO Ayuko JPN 1:36.440 Q
3 4 33 LAJTOS Szandra HUN 1:36.543
4 2 79 VLASOVA Safiya UKR 1:37.930
Heat 2 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 4 46 SAKAI Yui JPN 1:33.302 Q
2 1 85 SCOTT Emily USA 1:33.406 Q
3 5 27 STANLEY Alex GBR 1:33.973
4 2 9 GEORGIEVA-NIKOLOVA Marina BUL 1:34.081
5 3 38 VIVIANI Elena ITA 1:37.222
Heat 3 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 1 55 SHIM Suk Hee KOR 1:34.200 Q
2 2 1 JUNG Julie AUS 1:34.364 Q
3 5 57 SEREIKAITE Agne LTU 1:34.463
4 4 73 EVTEEVA Nina RUS 1:34.572
5 3 64 MALISZEWSKA Natalia POL 1:37.033
Heat 4 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 5 18 LIU Qiuhong CHN 1:32.558 Q
2 2 72 BORODULINA Tatiana RUS 1:32.784 Q
3 3 39 MAFFEI Cecilia ITA 1:32.838
4 4 58 VAN KERKHOF Yara NED 1:33.067
5 1 29 WITT Elisabeth GER 1:35.052
Heat 5 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 2 14 MALTAIS Valerie CAN 1:33.724 Q
2 5 19 FAN Kexin CHN 1:33.797 Q
3 1 76 BODOVA Tatiana SVK 1:33.993
4 4 49 MOTOVA Xeniya KAZ 1:34.850
5 3 6 PATSOVA Gergana BUL 1:35.198
Heat 6 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 5 53 PARK Seung-Hi KOR 1:34.361 Q
2 4 44 SHIMIZU Sayuri JPN 1:34.441 Q
3 1 50 SIMONOVA Inna KAZ 1:35.197 ADV
4 2 66 SZWAJLIK Magdalena POL 1:36.316
PEN 3 61 VAN RUIJVEN Lara NED PEN
Heat 7 [Splits] Place Start Pos. Warn. # Name ISU Member Results Qual.
1 3 20 WANG Meng CHN 1:32.623 Q
2 1 62 TER MORS Jorien NED 1:32.695 Q
3 2 30 PRIEBST Christin GER 1:33.409
4 4 71 STEPANOVA Lia RUS 1:34.197